Cisco AIR-AP1121G-A-K9 Aironet 1100 Access Point
SKU
AIR-AP1121G-A-K9
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$339.18

| General Information | |
| Product Type | Wireless Access Point |
| Manufacturer Part Number | AIR-AP1121G-A-K9 |
| Manufacturer | Cisco |
| Product Name | Aironet 1100 Access Point |
| Product Line | Aironet |
| Product Series | 1100 |
| Brand Name | Cisco |
| Interfaces/Ports | |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet | Physical Characteristics |
| Weight (Approximate) | 10.50 oz |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Form Factor | Ceiling Mountable |
| Height | 8.1" |
| Depth | 1.5" |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Technical Information | |
| Wireless Transmission Speed | 54 Mbit/s |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11b/g |
| Indoor Antenna Range | 410 ft |
| Outdoor Antenna Range | 700 ft |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
