Fujitsu Scansnap IX100 Black
SKU
PA03688-B215
ManufacturerFujitsu
Condition: New
In stock
$229.00

Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Technical Information
| Media Size | Custom Size 1" x 34" |
| Media Type | Receipt |
| Label | |
| Plain Paper | |
| Plastic Card | |
| Index Card | |
| Sticker | |
| Greeting Card | |
| Envelope | |
| Contract | |
| Business Card | |
| Cheques | |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Monochrome |
| Grayscale | |
| Color | |
| PC Free Scanning | Yes |
| Duplex Scanning | No |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Energy Star | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 14.11 oz |
| Height | 1.4" |
| Width | 10.7" |
| Depth | 1.9" |
Software
| Operating System Supported | Android |
| Apple iOS | |
| Mac OS | |
| Windows |
General Information
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Manufacturer Part Number | PA03688-B215 |
| Manufacturer Website Address | http://us.fujitsu.com |
| Manufacturer | Fujitsu |
| Product Model | iX100 |
| Product Name | ScanSnap iX100 Sheetfed Scanner |
| Product Line | ScanSnap |
| Brand Name | Fujitsu |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
