IBM 08L9120 Ultrium 1 Data Cartridge - 100 GB Native/200 GB Compressed - 2000 ft Tape Length
SKU
08L9120
ManufacturerIBM
Condition: New
In stock
$11.32

| General Information | |
| Product Type | Data Cartridge |
| Manufacturer Part Number | 08L9120 |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | IBM Corporation |
| Product Name | LTO Ultrium 1 Data Cartridge |
| Brand Name | IBM |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 7.41 oz |
| Height | 0.9" |
| Width | 4.2" |
| Depth | 4" |
| Technical Information | |
| Tape Length | 2000 ft |
| Tape Technology | LTO-1 |
| Native Storage Capacity | 100 GB |
| Compressed Storage Capacity | 200 GB |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
