Intel BLKNUC5I5MYHE Intel 2.30 GHz Core i5 No Desktop Computer
SKU
BLKNUC5I5MYHE
ManufacturerNo
Condition: New
In stock
$451.03

| Display & Graphics | |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | HD Graphics 5500 |
| Graphics Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| General Information | |
| Product Type | Desktop Computer |
| Manufacturer Part Number | BLKNUC5I5MYHE |
| Manufacturer Website Address | http://www.intel.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Intel Corporation |
| Product Model | NUC5I5MYHE |
| Product Name | NUC5I5MYHE Desktop Computer |
| Brand Name | Intel |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Memory | |
| Standard Memory | No |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Miscellaneous | |
| Features | Security Slot |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 0.08 oz |
| Color | Silver |
| Color | Black |
| Height | 4.1" |
| Width | 4.9" |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 2.30 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-5300U |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Software | |
| Operating System | No |
| Storage | |
| Total Hard Drive Capacity | No |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
