Sharp 50" PN-UH501 LCD Display 4K UHD 3840x2160 HDMI USB with Digital Tuner
SKU
PN-UH501
ManufacturerSharp
Condition: New
In stock
$950.00

Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Network & Communication
| Ethernet | Yes |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
Video
| Brightness | 400 Nit |
| Scan Format | 2160p |
| 2160p |
Display & Graphics
| Pixel Pitch | 11.2 mil |
| Display Resolution | 3840 x 2160 |
| Screen Size | 49.5" |
| Display Screen Type | LCD |
| Backlight Technology | Direct LED |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 2 |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Serial | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 27.60 lb |
| Color | Black |
| Height | 25.5" |
| Width | 44.3" |
| Depth | 3.1" |
General Information
| Product Type | Digital Signage Display |
| Manufacturer Part Number | PNUH501 |
| Manufacturer Website Address | http://www.sharpusa.com |
| Manufacturer | Sharp Electronics |
| Product Model | PNUH501 |
| Product Name | PNUH501 Digital Signage Display |
| Product Series | PNUH |
| Brand Name | Sharp |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
