Supermicro Mbe-314E-422 3U Micro Blade Enclosure 4XPWS 2000W
SKU
MBE-314E-422
ManufacturerSupermicro
Condition: New
In stock
$2,493.29

Technical Information
| Number of Fans Installed | 4 |
| Number of Blades Supported | 14 |
General Information
| Product Type | Blade Server Case |
| Manufacturer Part Number | MBE-314E-422 |
| Manufacturer Website Address | http://www.supermicro.com |
| Manufacturer | Supermicro Computer, Inc |
| Product Model | MBE-314E-422 |
| Product Name | MicroBlade MBE-314E-422 Blade Server Case |
| Product Line | MicroBlade |
| Brand Name | Supermicro |
Power Description
| Number of Power Supplies Installed | 4 |
| Power Supply Wattage | 2000 W |
| Power Supply Installed | Yes |
Physical Characteristics
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 5.2" |
| Width | 17.7" |
| Depth | 36.1" |
| Compatible Rack Unit | 3U |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
