Zyxel Wireless AC 2X2 Ap Outdoor
SKU
WAC6552D-S
ManufacturerZyXEL
Condition: New
In stock
$425.97

Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.51 lb |
| Form Factor | Pole-mountable |
| Height | 2.6" |
| Width | 10" |
| Depth | 10.1" |
Technical Information
| Wireless Transmission Speed | 1.14 Gbit/s |
| Frequency Band | 2.40 GHz |
| 5 GHz | |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac |
| MIMO Technology | Yes |
General Information
| Product Type | Wireless Access Point |
| Manufacturer Part Number | WAC6552D-S |
| Manufacturer Website Address | http://www.us.zyxel.com |
| Manufacturer | ZYXEL Communications Corp. |
| Product Model | WAC6552D-S |
| Product Name | 802.11ac Dual-Radio Unified Pro Outdoor Access Point |
| Product Series | WAC6550 |
| Brand Name | ZYXEL |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
