Adesso 104 Key Usb Akb-630Ub Ip67 Waterproof Antimicrobial Black Keyboard
SKU
AKB-630UB
ManufacturerAdesso
Condition: New
In stock
$19.46

Battery Information
| Battery Included | No |
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.50 lb |
| Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1.50" |
| Keyboard/Keypad Width | 18.50" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.50" |
Keyboard/Keypad
| Hot Keys | Windows Key |
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | English (US) |
| Keyboard/Keypad Features | Antimicrobial |
| Full-size Keyboard | |
| Spill Proof | |
| Water Proof | |
| Quiet Keys | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyswitch Technology | Membrane |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | MAC |
| Platform Supported | Mac OS |
| Windows | |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | AKB-630UB |
| Manufacturer Website Address | http://www.adesso.com |
| Manufacturer | Adesso Inc |
| Product Model | AKB-630UB |
| Product Name | EasyTouch 630UB - Antimicrobial Waterproof Keyboard |
| Product Line | EasyTouch |
| Brand Name | Adesso |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
