Adesso Kodak 8" x 5" Graphic Tablet
SKU
CYBERTABLETF8
ManufacturerAdesso
Condition: New
In stock
$87.12

Display & Graphics
| Active Area | 8" x 5" |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Technical Information
| Platform Supported | PC |
| Mac |
General Information
| Product Type | Graphics Tablet |
| Manufacturer Part Number | CYBERTABLET F8 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kodak.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Eastman Kodak Company |
| Product Model | F8 |
| Product Name | CyberTablet HD Graphic Tablet F8 |
| Product Line | CyberTablet |
| Brand Name | Kodak |
Input Devices
| Input Device Type | Pen |
| Pressure Levels | 8192 |
| Input Resolution | 5080 lpi |
Physical Characteristics
| Color | Black |
| Height | 0.4" |
| Width | 7.8" |
| Depth | 10.2" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
