Adesso 21.5 In HF Tablet Monitor 5080 LPI with Artrage Lite and Digital Pen
SKU
CYBERTABLETT22HD
ManufacturerAdesso
Condition: New
In stock
$564.05

Software
| Software Included |
|
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Display & Graphics
| Active Area | 18.75" x 10.50" |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Screen Size | 21.5" |
Input Devices
| Input Device Type | Pen |
| Pressure Levels | 2048 |
| Input Resolution | 5080 lpi |
Physical Characteristics
| Height | 12.8" |
| Width | 21" |
| Depth | 1.3" |
Interfaces/Ports
| HDMI | Yes |
| DVI | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of USB 1.1 Ports | 1 |
| Number of VGA Ports | 1 |
| Number of DVI Ports | 1 |
Technical Information
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| Connectivity Technology | Cable |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| System Requirements |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| RoHS |
General Information
| Product Type | Graphics Tablet |
| Manufacturer Part Number | CYBERTABLET T22HD |
| Manufacturer Website Address | http://www.adesso.com |
| Manufacturer | Adesso Inc |
| Product Model | CyberTablet T22HD |
| Product Name | CyberTablet T22HD- 21.5 Inch Tablet Monitor |
| Brand Name | Adesso |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
