Adesso Cm CyberTrack H6 4K Webcam with build In Microphone &
SKU
CYBERTRACKH6
ManufacturerAdesso
Condition: New
In stock
$0.00

Built-in Devices
| Microphone | Yes |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 2.0 |
Lens
| Focus Modes | Fixed Focus |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Display & Graphics
| Effective Resolution | 8 Megapixel |
| Maximum Video Resolution | 3840 x 2160 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Field Of View (FOV) Angle | 120° |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.32 oz |
| Color | Black |
| Height | 2.2" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 2.2" |
Miscellaneous
| Device Supported | Smart TV |
| Notebook | |
| Computer | |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
General Information
| Product Type | Webcam |
| Manufacturer Part Number | CYBERTRACK H6 |
| Manufacturer Website Address | http://www.adesso.com |
| Manufacturer | Adesso Inc |
| Product Model | CyberTrack H6 |
| Product Name | 4K Ultra HD USB Webcam with Built-in Dual Microphone & Privacy Shutter Cover |
| Product Line | CyberTrack |
| Brand Name | Adesso |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
