Adesso Smart Carder Reader
SKU
SCR-200
ManufacturerAdesso
Condition: New
In stock
$17.57

Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 2.0 |
Technical Information
| Media Supported | Contact |
Miscellaneous
| Additional Information | Support Card Format:
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| TAA Compliant | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 0.71 oz |
| Color | Black |
| Height | 0.6" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 3.3" |
General Information
| Product Type | Smart Card Reader |
| Manufacturer Part Number | SCR-200 |
| Manufacturer Website Address | http://www.adesso.com |
| Manufacturer | Adesso Inc |
| Product Model | SCR-200 |
| Product Name | SCR-200 Smart Card Reader |
| Brand Name | Adesso |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
