Adesso USB Sound Bar Speaker 5WX2
SKU
XTREAMS5
ManufacturerAdesso
Condition: New
In stock
$0.00

Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Power Description
| Power Source | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Audio
| Speaker Configuration | 2.0 |
| RMS Output Power | 10 W |
General Information
| Product Type | Sound Bar Speaker |
| Manufacturer Part Number | XTREAM S5 |
| Manufacturer Website Address | http://www.adesso.com |
| Manufacturer | Adesso Inc |
| Product Model | S5 |
| Product Name | USB Sound Bar Speaker 5W*2 |
| Product Line | Xtream |
| Brand Name | Adesso |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Technical Information
| Features | Plug and Play |
| Minimum Frequency Response | 160 Hz |
| Maximum Frequency Response | 18 kHz |
| Portable | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.16 lb |
| Color | Black |
| Height | 2.4" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 12" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
