Allied Telesis 24-Port 100/1000X SFP Ethernet Line Card
SKU
AT-SBX81GS24A
ManufacturerAllied Telesis
Condition: New
In stock
$3,947.00

Miscellaneous
| Compatibility | Allied Telesis SwitchBlade x8100 Series Switches |
I/O Expansions
| Expansion Slot Type | SFP (mini-GBIC) |
| Number of Total Expansion Slots | 24 |
General Information
| Product Type | Service Module |
| Manufacturer Part Number | AT-SBX81GS24A |
| Manufacturer Website Address | http://www.alliedtelesis.com |
| Manufacturer | Allied Telesis Inc |
| Product Model | AT-SBX81GS24A |
| Product Name | 24-Port 100/1000X SFP Ethernet Line Card |
| Brand Name | Allied Telesis |
Technical Information
| Application/Usage | Optical Network |
| Data Networking |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.43 lb |
| Form Factor | Hot-swappable |
| Height | 1.6" |
| Width | 8.1" |
| Depth | 12.3" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
