ASUS Sy PN50-BBR065MD AMD Renoir FP6 R5-4500U Radeon No Ram Storage OS Black
SKU
PN50-BBR065MD
ManufacturerASUS
Condition: New
In stock
$357.22

Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Memory
| Maximum Memory | 64 GB |
| 64 GB | |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
Display & Graphics
| Graphics Controller Manufacturer | AMD |
| Graphics Controller Model | Radeon Vega 7 Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
Processor
| Processor Type | Ryzen 5 |
| Processor Model | 4500U |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Processor Manufacturer | AMD |
Processor & Chipset
| Processor Type | Ryzen 5 |
| Processor Model | 4500U |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Processor Manufacturer | AMD |
Interfaces/Ports
| Total Number of USB Ports | 5 |
| USB Type-C Detail | 1 x USB 3.1 Gen2 Type-C(w/ quick charge DP output)1 x USB 3.1 Gen2 Type-C(w/ DP output) |
| HDMI (Rear) | Yes |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Ports (Front) | 1 |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Ports (Rear) | 2 |
| USB Type-C (Front) | Yes |
| USB Type-C (Rear) | Yes |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Energy Star | Yes |
Physical Characteristics
| Color | Black |
| Form Factor | Mini PC |
| Height | 1.9" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 4.5" |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| LAN Manufacturer | Realtek |
| LAN Model | 8111EP |
General Information
| Product Type | Desktop Computer |
| Manufacturer Part Number | PN50-BBR065MD |
| Manufacturer Website Address | http://usa.asus.com |
| Manufacturer | ASUS Computer International |
| Product Model | PN50-BBR065MD |
| Product Name | PN50-BBR065MD Desktop Computer |
| Product Series | PN50 |
| Brand Name | Asus |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
