Belkin WeMo Mini Smart Plug
SKU
F7C063
ManufacturerBelkin
Condition: New
In stock
$35.17

Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Smart Plug |
| Manufacturer Part Number | F7C063 |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com |
| Manufacturer | Belkin International Inc |
| Product Name | Wemo Mini Smart Plug |
| Product Line | Wemo |
| Brand Name | Belkin |
Power Description
| Voltage Rating | 120 V AC |
| Current Rating | 15 A |
Technical Information
| Plug Type | AC Power |
| Wi-Fi Controllable | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Height | 1.4" |
| Width | 2.4" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
