Belkin Boost Up Quick Charge 3.0 Car Charger with USB Cable Retail Box
SKU
F7U032BT04-BLK
ManufacturerBelkin
Condition: New
In stock
$25.28

Interfaces/Ports
| USB | Yes |
General Information
| Product Type | Auto Adapter |
| Manufacturer Part Number | F7U032BT04-BLK |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com |
| Manufacturer | Belkin International Inc |
| Product Name | BOOST↑UP Quick Charge 3.0 Car Charger with USB-A to USB-C Cable |
| Product Line | BOOST↑UP |
| Brand Name | Belkin |
Miscellaneous
| Compatibility | Smartphones:
|
Power Description
| Output Voltage | 5 V DC |
Physical Characteristics
| Width | 0.9" |
| Depth | 2" |
Technical Information
| Device Supported | USB Device |
| Smartphone |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
