Belkin Quick Charge 3.0 USBA Wall Charger 18W
SKU
WCA001DQWH
ManufacturerBelkin
Condition: New
In stock
$35.55

Interfaces/Ports
| USB | Yes |
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | WCA001DQWH |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Belkin International Inc |
| Product Name | BOOST↑CHARGE USB-A Wall Charger 18W with Quick Charge 3.0 |
| Product Line | BOOST↑CHARGE |
| Brand Name | Belkin |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Power Description
| Maximum Output Power | 18 W |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Physical Characteristics
| Height | 0.9" |
| Width | 1.6" |
| Depth | 1.8" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
