Belkin Dual USBA Wall Charger with 1M PVC A-C 24W
SKU
WCE001DQ1MWH
ManufacturerBelkin
Condition: New
In stock
$35.65

Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Vietnam |
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | WCE001DQ1MWH |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com |
| Manufacturer | Belkin International Inc |
| Product Name | BOOST↑CHARGE AC Adapter |
| Product Line | BOOST↑CHARGE |
| Brand Name | Belkin |
Power Description
| Maximum Output Current | 4.80 A |
| Maximum Output Power | 24 W |
Physical Characteristics
| Height | 2.3" |
| Width | 1.1" |
| Depth | 2.2" |
Technical Information
| Device Supported | Power Bank |
| Tablet PC | |
| USB Type A Device | |
| Mobile Device | |
| Mobile Phone |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
