Benq WDC10 1080P HDMI LAN Instashow Package Instashow Button X2 Host X1
SKU
WDC10
ManufacturerBenQ
Condition: New
In stock
$999.00

Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Interfaces/Ports
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
General Information
| Product Type | Wireless Presentation Gateway |
| Manufacturer Part Number | WDC10 |
| Manufacturer Website Address | http://www.benq.com |
| Manufacturer | BenQ Corporation |
| Product Model | WDC10 |
| Product Name | InstaShow Plug and Play All-Hardware Wireless Presentations Solution |
| Product Line | InstaShow |
| Brand Name | BenQ |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | TCO |
Technical Information
| Wireless Transmission Speed | 400 Mbit/s |
| Frequency Band | 5 GHz |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Number of External Antennas | 2 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 5.29 oz |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.1" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 4.3" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
