Benq 4K/1.2x 1920X1080 3000AL White DLP 3000 50000 1 Androidtv
SKU
X1300I
ManufacturerBenQ
Condition: New
In stock
$1,355.58

Power Description
| Operating Power Consumption | 360 W |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
Video
| Video Signal Standard | HDTV |
| Output Scan Format | 1080p |
Technical Information
| Projection Method | Front |
| Ceiling | |
| 3D Type | 3D |
Lamp
| Lamp Type | LED |
| Number of Lamps | 1 |
| Normal Mode Lamp Life | 20000 Hour |
| Economy Mode Lamp Life | 30000 Hour |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 14.11 lb |
| Color | Black |
| White | |
| Height | 7.8" |
| Width | 10.7" |
| Depth | 10.2" |
Projection Lens
| Optical Zoom | 1.2x |
| Maximum Focal Length | 23.02 mm |
| Minimum Focal Length | 19.16 mm |
| Maximum Diagonal Image Size | 25 ft |
General Information
| Product Type | DLP Projector |
| Manufacturer Part Number | X1300I |
| Manufacturer Website Address | http://www.benq.com |
| Manufacturer | BenQ Corporation |
| Product Model | X1300I |
| Product Name | World's First 4LED Gaming Projector with Cinematic Experience|X1300i |
| Brand Name | BenQ |
Image
| Contrast Ratio | 500000:1 |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Mode Brightness | 3000 lm |
| 3000 lm | |
| Graphic Mode | Full HD |
| Native Aspect Ratio | 16:9 |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
