Cisco AIR-CT5508-25-K9 Aironet 5500 Access Point
SKU
AIR-CT5508-25-K9
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$10,644.97

| General Information | |
| Product Type | Wireless LAN Controller |
| Manufacturer Part Number | AIR-CT5508-25-K9 |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | 5508 |
| Product Name | Aironet 5508 Wireless LAN Controller |
| Product Line | Aironet |
| Product Series | 5500 |
| Brand Name | Cisco |
| Interfaces/Ports | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| USB | Yes |
| Management Port | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 20 lb |
| Height | 1.8" |
| Depth | 21.2" |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Technical Information | |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11n |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
