Cisco AIR-XLTC50DA31EK9 Aironet 1400 Access Point
SKU
AIR-XLTC50DA31EK9
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$3,913.01

| General Information | |
| Product Type | Wireless Bridge |
| Manufacturer Part Number | AIR-XLTC50DA31EK9 |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | r5005 |
| Product Name | ExtendAIR r5005 Wireless Bridge |
| Product Line | ExtendAIR |
| Brand Name | Cisco |
| Interfaces/Ports | |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| USB | No |
| HDMI | No |
| VGA | No |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 3 |
| Powerline | No |
| Management Port | No |
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 7.10 lb |
| Form Factor | Pole-mountable |
| Height | 13.3" |
| Width | 13.3" |
| Depth | 4.5" |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Technical Information | |
| Wireless Transmission Speed | 162 Mbit/s |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a |
| Indoor Antenna Range | 3.3 Mile |
| Outdoor Antenna Range | 18.5 Mile |
| Total Number of Antennas | 1 |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
