Cisco ASR-9006-AC-TR-BUN ASR9000 Series Aggregation Services Router
SKU
ASR-9006-AC-TR-BUN
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$0.01

| General Information | |
| Product Type | Router Chassis |
| Manufacturer Part Number | ASR-9006-AC-TR-BUN |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | ASR 9006 |
| Product Name | ASR9006 AC V2 Chassis Bundle w Fans, 2xRSP440 TR |
| Product Series | ASR 9000 |
| Brand Name | Cisco |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 4 |
| Interfaces/Ports | |
| Powerline | No |
| Management Port | No |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10GBase-X |
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
| VoIP Supported | No |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 230 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 17.5" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 31.5" |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
