Cisco ASR-9006-DC-V2 ASR9000 Series Aggregation Services Router
SKU
ASR-9006-DC-V2
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$5,445.00

| General Information | |
| Product Type | Router Chassis |
| Manufacturer Part Number | ASR-9006-DC-V2 |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | 9006 |
| Product Name | ASR 9006 DC Chassis with PEM Version 2 |
| Product Series | ASR 9000 |
| Brand Name | Cisco |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 6 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 17.5" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 31.5" |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
