Cisco ASR-920-12CZ-A ASR920 Series Aggregation Services Router
SKU
ASR-920-12CZ-A
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$0.00

| General Information | |
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | ASR-920-12CZ-A |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | ASR-920-12CZ-A |
| Product Name | ASR-920-12CZ-A Router |
| Product Series | ASR 920 |
| Brand Name | Cisco |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 14 |
| Interfaces/Ports | |
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Ports | 8 |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Network Technology | 1000Base-X |
| Network Technology | 10GBase-X |
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 8.60 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 9.1" |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
