Cisco C819H-K9 800 Series Security Router
SKU
C819H-K9
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$665.50

| General Information | |
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | C819H-K9 |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | 819H |
| Product Name | C819 M2M Hardened Secure Router with Smart Serial |
| Product Series | 800 |
| Brand Name | Cisco |
| Interfaces/Ports | |
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Ports | 5 |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100Base-TX |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 3.20 lb |
| Form Factor | Desktop |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 8.1" |
| Depth | 7.7" |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply Supported | No |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
