Cisco CISCO1811/K9-RF 1800 Series Ethernet Security Router
SKU
CISCO1811/K9-RF
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$478.75

| General Information | |
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | CISCO1811/K9-RF |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | 1811 |
| Product Name | 1811 Integrated Services Security Router |
| Product Series | 1800 |
| Brand Name | Cisco |
| Product Condition | Refurbished |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 1 |
| Interfaces/Ports | |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Ports | 11 |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100Base-TX |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 6.17 lb |
| Form Factor | Desktop |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 1.9" |
| Width | 12.7" |
| Depth | 9.7" |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
