Cisco CISCO3725-V-CCME 3700 Series Router
SKU
CISCO3725-V-CCME
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$509.89

| General Information | |
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | CISCO3725-V-CCME |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | 3725 |
| Product Name | 3725-V-CCME Router |
| Product Series | 3700 |
| Brand Name | Cisco |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 9 |
| Interfaces/Ports | |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Ports | 2 |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100Base-TX |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 14 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 3.5" |
| Width | 17.1" |
| Depth | 15" |
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
