Cisco CISCO3925E/K9-RF 3900 Series Gigabit Ethernet Router
SKU
CISCO3925E/K9-RF
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$6,068.70

| General Information | |
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | CISCO3925E/K9-RF |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | 3925E |
| Product Name | 3925E Router |
| Product Series | 3900 |
| Brand Name | Cisco |
| Product Condition | Refurbished |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 10 |
| Interfaces/Ports | |
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Ports | 4 |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| VoIP Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 39.02 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 5.3" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 18.8" |
| Compatible Rack Unit | 3U |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
