Cisco CISCO867VAE-K9 860VAE Series Integrated Services Router
SKU
CISCO867VAE-K9
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$315.67

| General Information | |
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | CISCO867VAE-K9 |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | 867VAE |
| Product Name | 867VAE Integrated Services Router |
| Product Series | 860VAE |
| Brand Name | Cisco |
| Interfaces/Ports | |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Ports | 6 |
| Media & Performance | |
| Broadband Transmission Technology | ADSL |
| Carrier Supported | DSL |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Network Technology | 10/100Base-TX |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| VoIP Supported | No |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 5.50 lb |
| Height | 1.8" |
| Width | 9.5" |
| Depth | 9" |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply Supported | No |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
