Cisco CISCO887-K9-RF 880 Series Fast Ethernet Router
SKU
CISCO887-K9-RF
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$256.85

| General Information | |
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | CISCO887-K9-RF |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | 887 |
| Product Name | 887 Multi Service Router |
| Product Series | 880 |
| Brand Name | Cisco |
| Product Condition | Refurbished |
| Interfaces/Ports | |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Ports | 6 |
| Media & Performance | |
| Broadband Transmission Technology | ADSL |
| Carrier Supported | ISDN/DSL |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100Base-TX |
| Network Technology | ISDN BRI (S/T) |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| VoIP Supported | No |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 5.51 lb |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.7" |
| Width | 12.8" |
| Depth | 9.8" |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| Redundant Power Supply Supported | No |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
