Cisco UBR10012 Series Universal Broadband Router
SKU
UBR10012
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$12,100.00

| General Information | |
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | UBR10012 |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | uBR10012 |
| Product Name | uBR10012 Universal Broadband Router |
| Brand Name | Cisco |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 17 |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 235 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 31.3" |
| Width | 17.2" |
| Depth | 22.8" |
| Compatible Rack Unit | 18U |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
