Cisco Catalyst VS-C6509E-SUP2T 6509-E Series Chassis 9 x Expansion Slots 15U High Switch
SKU
VS-C6509E-SUP2T
ManufacturerCisco
Condition: New
In stock
$0.00

| General Information | |
| Product Type | Switch Chassis |
| Manufacturer Part Number | VS-C6509E-SUP2T |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | 6509-E |
| Product Name | Catalyst 6509-E Switch Chassis |
| Product Line | Catalyst |
| Product Series | 6500-E |
| Brand Name | Cisco |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 9 |
| Management & Protocols | |
| Manageable | Yes |
| Network & Communication | |
| Layer Supported | 3 |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 190 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 24.5" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 18.2" |
| Compatible Rack Unit | 15U |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
