Cybernet CYBERMED-MP15T CyberMed Intel 1.66 GHz Atom All-in-One Computer
SKU
CYBERMED-MP15T
ManufacturerCybernet
Condition: New
In stock
$1,335.57

| Display & Graphics | |
| Screen Resolution | 1024 x 768 |
| Screen Size | 15" |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Graphics Media Accelerator 3150 |
| Graphics Memory Technology | DDR2 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| General Information | |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Manufacturer Part Number | CYBERMED-MP15T |
| Manufacturer Website Address | http://www.cybernetman.com |
| Manufacturer | Cybernet Manufacturing, Inc |
| Product Model | MP15T |
| Product Name | CyberMed MP15T All-in-One Computer |
| Product Line | CyberMed |
| Brand Name | Cybernet |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 2.0 Ports | 4 |
| Memory | |
| Memory Technology | DDR2 SDRAM |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EPEAT Gold |
| Environmental Certification | RoHS |
| Environmental Certification | WEEE |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 13.23 lb |
| Color | White |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 13.2" |
| Width | 16.1" |
| Depth | 2.2" |
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 1.66 GHz |
| Processor Type | Atom |
| Processor Model | D510 |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Storage | |
| Total Hard Drive Capacity | 320 GB |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
