Cybernet IONE-N19 iOne Intel 1.86 GHz Atom 4 GB All-in-One Computer
SKU
IONE-N19
ManufacturerCybernet
Condition: New
In stock
$1,343.21

| Display & Graphics | |
| Screen Resolution | 1280 x 1024 |
| Screen Size | 19" |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Graphics Media Accelerator 3600HD |
| Graphics Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| General Information | |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Manufacturer Part Number | IONE-N19 |
| Manufacturer Website Address | http://www.cybernetman.com |
| Manufacturer | Cybernet Manufacturing, Inc |
| Product Model | N19 |
| Product Name | iOne N19 All-in-One Computer |
| Product Line | iOne |
| Brand Name | Cybernet |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of USB 2.0 Ports | 6 |
| Memory | |
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Features | Security Slot |
| Network & Communication | |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 16 lb |
| Color | Black |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 18.7" |
| Width | 16.9" |
| Depth | 10" |
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 1.86 GHz |
| Processor Type | Atom |
| Processor Model | D2500 |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Software | |
| Operating System | No |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 60 GB |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
