Cybernet IPC-R2 Intel 2 GHz Celeron Desktop Computer
SKU
IPC-R2
ManufacturerCybernet
Condition: New
In stock
$558.89

| Display & Graphics | |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | HD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| General Information | |
| Product Type | Desktop Computer |
| Manufacturer Part Number | IPC-R2 |
| Manufacturer Website Address | http://www.cybernetman.com |
| Manufacturer | Cybernet Manufacturing, Inc |
| Product Model | IPC-R2 |
| Product Name | iPc R2 Mini Rugged PC |
| Brand Name | Cybernet |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Memory | |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Network & Communication | |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 5 lb |
| Color | Aluminum |
| Color | Blue |
| Form Factor | Mini PC |
| Height | 10.7" |
| Width | 6.7" |
| Depth | 2.2" |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Model | J1900 |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
