DaLite Advantage TNSD 109D PRLX STR 1 0
SKU
29905LS
ManufacturerDaLite
Condition: New
In stock
$3,656.00

Physical Characteristics
| Mount Type | Ceiling Mount |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
General Information
| Product Type | Projection Screen |
| Manufacturer Part Number | 29905LS |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Product Name | Tensioned Advantage Electrol Projection Screen |
| Product Line | Tensioned Advantage Electrol |
| Brand Name | Da-Lite |
Technical Information
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Diagonal Image Size | 109" |
| Screen Fabric | Parallax Pure |
| Parallax Stratos 1.0 | |
| Screen Folding Mechanism | Electric |
| Screen Height | 57.5" |
| Screen Width | 92" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
