DaLite 40138 Picture King Screen with Portable Tripod 60x80
SKU
40138
ManufacturerDaLite
Condition: New
In stock
$332.80

Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
General Information
| Product Type | Projection Screen |
| Manufacturer Part Number | 40138 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Product Name | Picture King Projection Screen |
| Product Line | Picture King |
| Brand Name | Da-Lite |
Physical Characteristics
| Mount Type | Ceiling Mount |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Technical Information
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Diagonal Image Size | 100" |
| Screen Fabric | Matte White |
| Screen Height | 60" |
| Screen Width | 80" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
