DaLite 69905 Carpeted Picture King 96"X96" Matte-White Tripod Screen
SKU
69905
ManufacturerDaLite
Condition: New
In stock
$506.40

Physical Characteristics
| Mount Type | Ceiling Mount |
General Information
| Product Type | Projection Screen |
| Manufacturer Part Number | 69905 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.us |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Product Name | Picture King Projection Screen |
| Product Line | Picture King |
| Brand Name | Da-Lite |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
Technical Information
| Diagonal Image Size | 135.8" |
| Screen Fabric | Matte White |
| Screen Height | 96" |
| Screen Width | 96" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
