Eaton 93PM 30kVA Tower UPS - Tower - 380 V AC, 400 V AC, 415 V AC, 480 V AC Input - 380 V AC, 400 V AC, 415 V AC, 480 V AC Output PXGXUPS CARD 14.6MIN RUN
SKU
9PA03C4025E20R2
ManufacturerEATON
Condition: New
In stock
$32,236.96

Environmental Conditions
| Maximum Operating Elevation | 6561.68 ft |
Interfaces/Ports
| EPO Port | Yes |
| USB (HID Compliant) Port | Yes |
Battery Information
| Battery Capacity | 9000 mAh |
| Number of Batteries | 4 |
| Battery Characteristics | Valve Regulated Lead Acid (VRLA) |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| WEEE |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1918.02 lb |
| Form Factor | Tower |
| Height | 73.9" |
| Width | 22" |
| Depth | 36" |
Technical Information
| Application/Usage | Finance |
| Industrial | |
| Process Control Equipment | |
| Banking | |
| Commercial | |
| Datacenter | |
| Telecommunication | |
| Healthcare | |
| Plug/Connector Type | 3PH + N + PE |
| Phase | Three Phase |
| Receptacle Type | 3PH + N + PE |
General Information
| Product Type | Dual Conversion Online UPS |
| Manufacturer Part Number | 9PA03C4025E20R2 |
| Manufacturer Website Address | http://www.eaton.com |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Product Model | 93PM |
| Product Name | 93PM 30kVA Tower UPS |
| Brand Name | Eaton |
Power Description
| Input Voltage | 480 V AC |
| 380 V AC | |
| 400 V AC | |
| 415 V AC | |
| Output Voltage | 415 V AC |
| 400 V AC | |
| 380 V AC | |
| 480 V AC | |
| Output Frequency | 60 Hz |
| 60 Hz | |
| Input Frequency | 60 Hz |
| 60 Hz |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
