Eaton 93PM UPS - Tower - 380 V AC, 400 V AC, 415 V AC, 230 V AC Input - 400 V AC, 415 V AC, 380 V AC, 220 V AC, 230 V AC, 240 V AC Output PXGX 3PH UPS
SKU
9PG10C0005E20R2
ManufacturerEATON
Condition: New
In stock
$40,973.98

Battery Information
| Battery Chemistry | Lead Acid |
Interfaces/Ports
| EPO Port | Yes |
Management
| Network Management | SNMP Manageable |
Physical Characteristics
| Form Factor | Tower |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| RoHS |
Power Description
| Input Voltage | 380 V AC |
| 230 V AC | |
| 415 V AC | |
| 400 V AC | |
| Output Voltage | 220 V AC |
| 230 V AC | |
| 415 V AC | |
| 400 V AC | |
| 380 V AC | |
| 240 V AC | |
| Output Frequency | 60 Hz |
| 60 Hz | |
| Input Frequency | 60 Hz |
| 60 Hz |
General Information
| Product Type | Dual Conversion Online UPS |
| Manufacturer Part Number | 9PG10C0005E20R2 |
| Manufacturer Website Address | http://www.eaton.com |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Product Model | 93PM |
| Product Name | 93PM UPS |
| Brand Name | Eaton |
Technical Information
| Application/Usage | Process Control Equipment |
| IT Infrastructure | |
| Industrial Automation | |
| Healthcare | |
| Data Center | |
| Commercial Building | |
| Telecommunication | |
| Plug/Connector Type | 3PH + N + PE |
| Phase | Three Phase |
| Receptacle Type | 3PH + N + PE |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
