Gigabyte GB-BSI7-6500 BRIX Intel 2.50 GHz Core i7 No Desktop Computer
SKU
GB-BSI7-6500
ManufacturerNo
Condition: New
In stock
$423.12

| Display & Graphics | |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | HD Graphics 520 |
| Graphics Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| General Information | |
| Product Type | Desktop Computer |
| Manufacturer Part Number | GB-BSI7-6500 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gigabyte.us |
| Manufacturer | GIGABYTE Technology, Inc |
| Product Model | GB-BSI7-6500 |
| Product Name | BRIX GB-BSI7-6500 Desktop Computer |
| Product Line | BRIX |
| Brand Name | Gigabyte |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Memory | |
| Standard Memory | No |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Features | Security Slot |
| Network & Communication | |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Color | Gray |
| Form Factor | Mini PC |
| Height | 4.7" |
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 2.50 GHz |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Model | i7-6500U |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
