Gigabyte GB-BXBT-2807 BRIX Intel 1.58 GHz Celeron No Desktop Computer
SKU
GB-BXBT-2807
ManufacturerNo
Condition: New
Out of stock
$115.06

| Display & Graphics | |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | HD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| General Information | |
| Product Type | Desktop Computer |
| Manufacturer Part Number | GB-BXBT-2807 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gigabyte.us |
| Manufacturer | GIGABYTE Technology, Inc |
| Product Model | GB-BXBT-2807 |
| Product Name | BRIX GB-BXBT-2807 Desktop Computer |
| Product Line | BRIX |
| Brand Name | Gigabyte |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Memory | |
| Standard Memory | No |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Miscellaneous | |
| Features | Security Slot |
| Network & Communication | |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2.30 lb |
| Form Factor | Mini PC |
| Height | 2.2" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 4.2" |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 1.58 GHz |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Model | N2807 |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Software | |
| Operating System | No |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
