HGST RD 1ES0304 SE4U102-102 1020TB nTaa Single SATA 512E SED SE-4U102-10F26 Bare
SKU
1ES0304
ManufacturerHGST
Condition: New
In stock
$39,160.66

Interfaces/Ports
| Host Interface | 12Gb/s SAS |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
I/O Expansions
| Number of Total Expansion Bays | 102 |
| Number of 3.5" Bays | 102 |
General Information
| Product Type | Drive Enclosure |
| Manufacturer Part Number | 1ES0304 |
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Model | SE-4U102-10F26 |
| Product Name | 102-Bay Hybrid Storage Platform |
| Product Line | Ultrastar Data102 |
| Brand Name | HGST |
Technical Information
| Total Hard Drive Capacity Installed | 1020 TB |
| Number of Hard Drives Supported | 102 |
| Number of Hard Drives Installed | 102 |
| Number of Solid State Drive Supported | 24 |
| Number of Solid State Drive Installed | No |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 261.91 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 4U |
| Height | 6.9" |
| Width | 17.6" |
| Depth | 41.2" |
| Cooling Fan | Yes |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
