HP C5141F -DLT IV Data Cartridge Tape
SKU
C5141F
ManufacturerHP
Condition: New
In stock
$12.98

| General Information | |
| Product Type | Data Cartridge |
| Manufacturer Part Number | C5141F |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | DLT-4000 Data Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | Japan |
| Physical Characteristics | |
| Height | 4.2" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 1" |
| Technical Information | |
| Tape Length | 1827.43 ft |
| Tape Technology | DLTtapeIV |
| Native Storage Capacity | 40 GB |
| Compressed Storage Capacity | 80 GB |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
