HP EliteBook W0C55US#ABA 820 12" Intel Core i5 Dual-core (2 Core) 2.40 GHz 8 GB 128 GB SSD
SKU
W0C55US#ABA
ManufacturerHP
Condition: New
In stock
$2,111.19

| Display & Graphics | |
| Screen Size | 12" |
| General Information | |
| Product Type | Notebook |
| Manufacturer Part Number | W0C55US#ABA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | EliteBook 820 Notebook |
| Product Line | EliteBook |
| Product Series | 820 |
| Brand Name | HP |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-6300U |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 6th Gen |
| Storage | |
| Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
