HP W4H09US#ABA EliteDesk 800 G2 Intel 2.50 GHz Core i5 16 GB Desktop Computer
SKU
W4H09US#ABA
ManufacturerHP
Condition: New
In stock
$0.00

| General Information | |
| Product Type | Desktop Computer |
| Manufacturer Part Number | W4H09US#ABA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | EliteDesk 800 G2 Desktop Computer |
| Product Line | EliteDesk |
| Product Series | 800 G2 |
| Brand Name | HP |
| Interfaces/Ports | |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Total Number of USB Ports | 7 |
| Number of USB 3.0 Ports | 7 |
| Memory | |
| Standard Memory | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Features | Security Slot |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Environmental Certification | WEEE |
| Environmental Certification | EU WEEE |
| Environmental Certification | IT Eco Declaration |
| Environmental Certification | CECP |
| Environmental Certification | TCO Certified Edge |
| Environmental Certification | EPEAT Gold |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2.87 lb |
| Form Factor | Desktop Mini |
| Height | 1.3" |
| Width | 6.9" |
| Depth | 7" |
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 2.50 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-6500T |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 6th Gen |
| Software | |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
