HPE Synergy 3820C 10/20Gb Cna
SKU
777430-B21
ManufacturerHPE
Condition: New
In stock
$417.18

Media & Performance
| Data Transfer Rate | 20 Gbit/s |
General Information
| Product Type | Converged Network Adapter |
| Manufacturer Part Number | 777430-B21 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Model | 3820C |
| Product Name | Synergy 3820C 10/20 Gb Converged Network Adapter |
| Product Line | Synergy |
| Brand Name | HPE |
Technical Information
| Host Interface | PCI Express 3.0 x8 |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.96 oz |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Height | 2.6" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 1.4" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
