HPE 16GB 1RX4 PC4-2666V-R Smart Kit
SKU
838081-H21
ManufacturerHPE
Condition: New
In stock
$470.75

Miscellaneous
| Compatibility | HPE Gen10 Servers |
Technical Information
| CAS Latency | CL19 |
| Device Supported | Server |
| Error Checking | ECC |
| Number of Modules | 1 x 16GB |
| Signal Processing | Registered |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Standard | DDR4-2666/PC4-21300 |
| Memory Voltage | 1.20 V |
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | 838081-H21 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | 16GB (1x16GB) Single Rank x4 DDR4-2666 CAS-19-19-19 Registered Smart Memory Kit |
| Product Line | SmartMemory |
| Brand Name | HPE |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
